czwartek, 18 sierpnia 2011

12. Z zalegającej prasy :)

Mam nawyk zakreślania w gazetach rzeczy które do mnie trafiają. W ramach oczyszczania przestrzeni poniżej spis takowych, a papierowe egzemplarze na makulaturę :)

Na pierwszy ognień Twój Styl:)

- W prywatnym słowniku "muszę" zamień na "chcę" :)

- "Jedyne, co w życiu pewne to zmiana"

- Sami siebie nie potrafimy chwalić, więc zależy nam na opinii innych. Zamiast ufać sobie, zamartwiamy się tym co inni o nas powiedzą.

- Wszystko co nas spotyka ma swój sens i cel. Również sytuacje, które są dla nas bolesne, wydarzyły się po coś. Obecna ja składam się ze wszystkiego przez co przeszłam, dobrego i złego, wszystkich moich decyzji, udanych i chybionych. (Danuta Stenka)

- Zwolnić to znaczy postarać się zmienić pewne elementy swojego życia tak, by płynęło spokojniej, dawało więcej satysfakcji i przestrzeni dla siebie samej. Detoks od bodźców - w wybrany weekend wyciągnąć wtyczkę telewizora z kontaktu, wyłączyć telefon, schować laptop i NIC NIE ROBIĆ. Snuć się, patrzeć przez okno, czytać w łóżku do południa, niczego nie musieć. Na początku jest to szalenie trudne, pojawiają się wyrzuty sumienia - to syndrom odstawienia natłoku zadań.

- Warto się zastanowić jak wiele czasu wypełniają rzeczy, które robię dla innych. Dla konwenansu. "Osobą wolną jest ktoś, kto potrafi odmówić zaproszenia na kolację bez podawania najmniejszego usprawiedliwienia".

- Warto redukować, rezygnować, upraszczać. Przede wszystkim jednak nie dlatego, że zyskasz więcej czasu ale dlatego, że nauczysz się głębiej, pełniej przeżywać to, co ci pozostało.

- Życie minimalistyczne bogate jest też w rytuały, pojawia się w nim nawet pewnego rodzaju sfera sacrum, o którą w codziennym pędzie, trosce - trudno.
"Tej wiosny w mojej chacie
nie ma absolutnie niczego
jest absolutnie wszystko"
(Issy Kobayashi)

- Każdego ranka robię tysiąc brzuszków. Bardziej dbam o sprawność fizyczną niż wygląd. Nie mam obsesji by zatrzymać czas. Boję się skalpela. Za to odkryłam mezoterapię. (Aneta Kręglicka)

- Pomarszczona dusza jest gorsza niż pomarszczona twarz. Człowiek stary to taki, któremu się nic nie chce i nic go nie cieszy. (Dorota Wellman)

- Ciągle szukam oryginalności. Nigdy nie mówię, że na coś jest za późno. Najważniejsze, by nie zmarnować żadnego dnia. Wystarczy przeczytać mądre zdanie, posłuchać dobrej muzyki. Właśnie to sprawia, że człowiek jest ciągle młody. (Rafał Bryndal)

- 20 lat temu była spięta , konserwatywna, zamęczała siebie i innych perfekcjonizmem. Dziś pozwala sobie na więcej. Śpi do południa, czyta książki, siada w kawiarni i patrzy na ludzi. Z akceptacją. (Magdalena Cielecka)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Komentarz to dla mnie znak, że było warto :) Dziękuję :)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...