sobota, 7 marca 2015

Wiosenne DIY. Świeca z kwiatami.

Marzec jest zdecydowanie odpowiednim miesiącem na rozpoczęcie przygotowań do wiosny. Bardzo cenię sobie nieskomplikowane pomysły, a ten zauroczył mnie łatwością wykonania. Pochodzi z niezawodnego serwisu Pinterest. Znajdziecie tam mnóstwo innych inspiracji na wiosenne dekoracje. 
Postawiłam na kwiaty ponieważ to właśnie one kojarzą mi się z wiosną zdecydowanie najbardziej. Poza tym, bardzo wpływają na pozytywny nastrój. Dom udekorowany kwiatami zyskuje nowe życie :)


CO BĘDZIE POTRZEBNE?
  • świeca
  • gumka recepturka
  • kawałek tasiemki, koronki
  • kwiaty - u mnie mnie goździki, które kocham między innymi za trwałość
  • naczynie
  • pistolet z klejem na gorąco

JAK WYKONAĆ DEKORACJĘ?
Na świecę należy nałożyć gumkę recepturkę,która wstępnie będzie przytrzymywała łodyżki kwiatów. Musi być nałożona dosyć nisko, ponieważ powyżej będzie umieszczona tasiemka. Każdy kwiat trzeba przyciąć na odpowiednią długość i umieścić go za gumką. Kiedy wszystkie kwiaty będą przymocowane - tasiemką należy owinąć świeczkę, końcówki sklejając gorącym klejem.


CZY TO JUŻ KONIEC?
Tak! To wszystko :) Prawda, że proste? Teraz wystarczy umieścić nowo powstałą dekorację w naczyniu z wodą.


W pierwszym zamyśle przygotowałam białą podstawkę, jednak zdecydowałam, że w przeźroczystej, szklanej miseczce moja świeca prezentuje się znacznie ciekawiej.
Urządzając swoje cztery kąty celowo postawiłam na neutralne kolory, dzięki czemu teraz drobnymi dodatkami mogę wprowadzić do wnętrza kolor, a kiedy mi się znudzi po prostu zmienić go na inny. Niskim kosztem i małym nakładem pracy. Bardzo polecam takie rozwiązanie :)


Powstał dylemat: czy udekorować stolik w pokoju dziennym, czy może połączyć róż z bielą? Muszę przyznać, że od pewnego czasu takie zestawienie bardzo mnie urzeka :)


Takie zagwozdki kocham :) Nie pozostaje nic innego jak przygotować jeszcze jedno wiosenne DIY i po kłopocie :) Niebawem zaprezentuję Wam kolejną inspirację :)

Tymczasem życzę udanego, kreatywnego weekendu :)
Aneta :)

1 komentarz:

Komentarz to dla mnie znak, że było warto :) Dziękuję :)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...